7/2015
Marionetka mówi

Marionetka mówi

wywiady/felietony

Kilka czy nawet kilkanaście lat temu zaczął krążyć po internecie niezbyt długi, liczący raptem jedną stronę tekst, podpisany rzekomo przez Gabriela Garcię Márqueza

Lodowa kraina

Lodowa kraina

mój dom/kuchnia

Lekkie, kolorowe, odświeżające i przede wszystkim bardzo smaczne. Takie sorbety łatwo zrobić samemu, bo są wtedy najzdrowszymi deserami na upalne dni.

Lato z insektami

Lato z insektami

zdrowie/profilaktyka

Lato bez kleszczy, komarów, meszek i os? Tego uniknąć się nie da, ale można zapobiec przykrym konsekwencjom pokąsania.

Przepis na bestseller

Przepis na bestseller

klub/forum/temat numeru

O czym marzy pisarz? O napisaniu książki, która uwiedzie czytelników, a jego nazwisko uczyni znanym. Ci, którym się to udało, przyznają, że często sam talent nie wystarcza. Trzeba jeszcze mieć szczęście i bardzo wierzyć w siebie.

Szerokiej drogi

Szerokiej drogi

dziecko/rozwój

Kołysanie w czasie jazdy samochodem, tak przyjemne dla niemowląt, starszym dzieciom często daje się we znaki. Na szczęście, odpowiednio postępując, można złagodzić objawy choroby lokomocyjnej.

Na łonie natury

Na łonie natury

psychologia/we dwoje

Plaża, górska polana? Pomysłów na miłość w pięknych okolicznościach przyrody jest tyle, ile par chcących ją uprawiać. O tym, czy jest to naturalne pragnienie, rozmawiamy z dr. Stanisławem Dulką.

Odporne na wodę

Odporne na wodę

uroda/makijaż

Upały i kąpiele nie sprzyjają makijażowi. Co nie znaczy, że latem trzeba z niego rezygnować. Wystarczy wybrać kosmetyki wodoodporne, które zapewniają perfekcyjny wygląd nawet w ekstremalnych warunkach.

Rekordowy Rossmann Run

Rekordowy Rossmann Run

hobby/na sportowo

13. edycja biegu okazała się wspaniałym wydarzeniem sportowym. Centrum Polski, magiczna, wyremontowana główna ulica w Łodzi oraz dobra organizacja sprawiają, że na starcie chce stanąć coraz więcej osób.

Jak zatrzymać kolor lata?

Jak zatrzymać kolor lata?

prawnik/porady specjalistów

Wakacje dobiegły końca, a po urlopie zostały piękne wspomnienia i złocista opalenizna. Na szczęście, skórą muśniętą słońcem można się cieszyć dużo dłużej.