Program Rossnę!

Forum Rossnę!

Co na odparzenia?
Ostatni post 18-12-2014 12:54 przez kasiusktm. 119 Odpowiedzi.
Printer Friendly
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Sortuj:
PoprzedniPoprzedni DalejDalej
Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!
Strona 2 z 6 << < 12345 > >>
Autor Wiadomości
mama antoniaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
11-06-2012 18:38
Należy zrobić lekki krochmal, ostudzić i dodać do kąpieli. Działa na odparzenia i potówki. Oczywiście wietrzenie i mycie przegotowaną wodą. Synek w szpitalu dostał do smarowania pupki alantan plus, też troszkę pomagało, ale dopiero w domu kąpiel w krochmalu (z mąki ziemniaczanej) pomogła.
PatmamaUser is Offline
Ekspert
Ekspert

--
11-06-2012 20:14
To fakt...często zapominamy o tym jak ważne jest wietrzenie pupki No i rzadziej występują odparzenia przy częstszej zmianie pieluszki.
mareszkaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
11-06-2012 22:16
u nas najlepiej sprawdzał sie sudocream.Jestem mu wierna już 15 lat
mama trzech świetnych chłopców i jednej uroczej dziewczynki:)
AnnaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
12-06-2012 16:18
U nas sprawdza się Baphanten maść (ok. 17zł)i Alantan Plus maść (ok.. 7,50zł). Mała ma naprawdę delikatną pupkę w pewnym momencie nawet sudocream ją podrażniał. Te maści sprawdziły się rewelacyjnie. Polecam.
1koniaczek1User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
12-06-2012 20:57
A Mi lekarka poradziła na czas odparzeń zmienić pieluszki na bardziej chłonne i maść Tormentiol. Żadnych sudokremów, maści na odparzenia tylko TORMENTIOL. I działa.
magda03User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
13-06-2012 20:40
sudokrem potwierdzam stosowałam przy synku jak był mały teraz ma juz prawie 5 lat a przy córce stosowałam tormentiol i szybko przechodziło. zalezy od skóry dziecka
wiwi83User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
13-06-2012 22:31
Przede wszystkim jak najmniej chemii! Tormentiol owszem, linomag maść też oraz zasypywanie pupy mąką ziemniaczaną. I przejście na wielorazówki my używamy i nic się nie dzieje. A przy tym są ładne i kolorowe i cieszą oko mamusi
dasza_tUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
14-06-2012 10:32
dziewczyny, tylko nie tormentiol!!! zawiera czteroboran sodu inaczej boraks - środek zakazany do stosowania u dzieci do lat 12. Wchłania się przez skórę i błony śluzowe - bardzo niebezpieczny dla niemowląt. Skutkiem tego jest gromadzenie się preparatu w wątrobie oraz układzie nerwowym. Stosowanie może prowadzić także do uszkodzenia nerek.

klusia.85User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
15-06-2012 10:27
Też czytałam, że tormentiol nie jest najlepszy dla niemowląt. My na co dzień używamy linodermu z alantoliną (ten zielony z ziołoleku), a od czasu do czasu smaruję alantanem plus. no i dupka jak marzenie ale wydaje mi się, że to sprawa bardzo indywidualna.
a odnośnie sudokremu to lekarka mówiła, że on ma działanie wysuszające i przy odparzeniach lepiej się sprawdzają kosmetyki na alantolinie (np. wspomniany alantan plus). a na szkole rodzenia położna mówiła nam, żeby sudokremu nie stosować jako kremu codziennego, a raczej od czasu do czasu.
anuka86User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
16-06-2012 09:54
Co do odparzen na szyjce, tez mieliśmy ten kłopot i prowadziliśmy sobie tak, ze po każdej kąpieli trzeba było dokładnie opuszcza szyje, np szokiem, bo ręcznik niedokładnie wchlania a potem posypały zasypia lub mąka ziemniaczana,trzeba uważać żeby Szyja sie nie pocila
DwojeDzieciiJaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
19-06-2012 21:37
Na początku przez pierwsze miesiące Linomag. Teraz niezmiennie Babydream ten w niebieskim słoiczku. Używałam wielu kremów przeciw odparzeniom, nawet takich eko, które miały być cudem na wszystko i ... d.. Tylko BD sprawdza się idealnie, zero problemów, zero odparzeń.
DwojeDzieciiJaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
19-06-2012 21:38
Aha, Tormentiolu ABSOLUTNIE NIE WOLNO używać do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. A dlaczego to radzę skorzystać choćby z googlowej wyszukiwarki.
klusia.85User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
20-06-2012 09:28
Zasadniczo to wszystkie te kremy i maści są do d.....
MamaMartaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
20-06-2012 09:43
Masz rację. Chodzi o zawartość boraksu. Bezpiecznym odpowiednikiem Tormentiolu jest maść pięciornikowa albo Tormentalum.

Na początki odparzeń polecam krem przeciw odparzeniom Nivea, a Tormentalum wtedy, gdy Nivea nie juz nie pomaga.

Do codziennej pielęgnacji nie powinno używać się kremów wysuszających z cynkiem. Lepiej kupic Linomag.
dziunek21User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
26-06-2012 12:18
Mam dwoje dzieci: syn (15 lat) i drugi młodszy (2,5 roku). Odkąd mój starszy syn przyszedł na świat, zawsze kupowałam mu na odparzenia maść PEVARYL. Jest na receptę, ale to nie problem iść do pediatry. Działa w 100%. Mojemu młodszemu synowi również stosuję tą maść. Ona jest nie tylko na odparzenia, ale działa na wszelkiego rodzaju wypryski, krostki. Mogą ją stosować dzieci i dorośli. Polecam.
MonikaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
05-07-2012 00:24
Ja polecam na codzień krem przeciw odparzeniom z Babydream (taki w okrągłym pudełeczku za 7,99zł), pupcię maluszek ma śliczną chyba że ma jakby biegunkę to dostaje kilka krostek koło rowka. Kremik jest fajny, zużywamy już 2 opakowanie. Super jakość kremu w niskiej cenie. Jak mały robi kupka za kupką to pojawiały mu się krostki które zlikwiodowałam kremem Nivea SOS, który również polecam.
MonikaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
05-07-2012 00:28
Aha zapomniałam dodać, że puder z serii Babydream też jest super szczególnie w te upały. Ładnie pochłania wilgoć i nic się pupci nie dzieje jak np. idziemy na spacerek w taki upalny dzień. Działa też super na potówki.
mamelandiaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
05-07-2012 10:05
a ja polecam maść na receptę robioną w aptece tzw. maść pośladkowa jest super nie tylko na odparzenia ale tez jak dziecko ma łojotokowe zapalnie skóry. Można poprosić swojego lekarza rodzinnego aby przepisał taką maść kosztuje w aptece 7,50, stosowałam ją przy pierwszym dziecku a syn miał bardzo duże odparzenia z uwagi na częste bakterie w moczu i wiem że jest skuteczna a przede wszystkim tłusta. Szczerze polecam.
ankelfankelUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
05-07-2012 15:54
jest tez specjalny środek na receptę - robiony wg jakiejś mikstury, pediatra powinien wiedzieć i przepisać :-)
magi83User is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
10-07-2012 07:33
witam
My leczymy skórne zapalenie pieluszkowe maścią robioną + clotlimazolum hasco, ale to trwa już drugi miesiąc !!!

Ale piszę bo mam inny problem, wysmarowałam córeczkę po kąpieli nowym balsamem bardzo dobrej firmy, na drugi dzień jak wstała była cała obsypana potówką - buzia, szyja brzuszek - wszystko, a pod pachami nawet skóra popękała, jestem przerażona - jakiego balsamu używacie?? czym smarować dziecko? kupowałam oilatum ale mnie nie stać - boję się też że wychowam alergika na tych "czarowanych i drogich" kremach
Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!
Strona 2 z 6 << < 12345 > >>