Rossnet.pl

Program Rossnę!

Forum Rossnę!

Foteliki
Ostatni post 11-08-2014 16:31 przez Patmama. 12 Odpowiedzi.
Printer Friendly
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Sortuj:
PoprzedniPoprzedni DalejDalej
Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!
Autor Wiadomości
PatmamaUser is Offline
Ekspert
Ekspert

--
02-06-2012 13:28
    To niezbędny zakup służący bezpieczeństwu naszego malca. Zastanawiam się które są najlepsze i najwygodniejsze. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? No i czy wozić malucha z tyłu czy z przodu ?
    Myszka86User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    02-06-2012 14:49
    Pzede wszystkim fotelik dla dziecka musi być nowy pod żadnym pozorem nie mozna kupować fotelika używanego jak to określają często przedający "po jednym dziecku", ponieważ nikt nam nie zagwarantuje że ów fotelik nie jesy po wypadkowy A co do tego czy z przodu czy z tyłu? - no cóż, jeśli jedzie jeden rodzic z dzieckiem to wygodniej i bezpieczniej jest mieć dziecko jak to się mówi "pod ręką" w razie gdyby np. dziecko się zakrztusiło, natomiast jeśli poza rodzicem i dzieckiem jest jeszcze jedna osoba, która może kierować lub zająć się dzieckiem to zdecydowanie tył samochodu jest bezpieczniejszy - raz, że dziecko jest bezpieczniejsze a dwa, że kierowca się nie rozprasza podczas jazdy
    monika0903User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    03-06-2012 16:11
    ja rowniez jestem na etapie kupna fotelika lada moment i moj synek wyrosnie z nosidelka . rowniez prosze o jakies porady i polecane firmy oraz modele bezpiecznych fotelikow
    misio1202User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    06-06-2012 17:49
    witam jeżeli posiadasz w samochodzie funkcję wyłączania przedniej poduszki pasażera to możesz w tym miejscu wozić malucha, ja niestety nie posiadam takiej funkcji więc muszę dziecko wozić na tylnej kanapie i nie widzę co robi. Ja posiadam fotelik firmy maxi cosi cabriofix, ale kupiłam używany i jest ok.
    agniesia123User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    13-06-2012 12:22
    ja dołączam się do pytania... na rynku jest tyle tych firm i wszystkie maja milion atestów i gwiazdek tylko które są wiarygodne... mamusie piszcie jakie macie foteliki
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    17-06-2012 21:49
    Ja mam maxi cosi. Nie mam porównania ale z mojego jestem bardzo zadowolona i maluch chyba też No jest synek jest bezpieczny a to najważniejsze. Był to niestety wydatek - koszt ok 400 zł.
    EdziulkaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    20-06-2012 11:32

Napisane przez misio1202 on 06-06-2012 17:49
    witam jeżeli posiadasz w samochodzie funkcję wyłączania przedniej poduszki pasażera to możesz w tym miejscu wozić malucha, ja niestety nie posiadam takiej funkcji więc muszę dziecko wozić na tylnej kanapie i nie widzę co robi. Ja posiadam fotelik firmy maxi cosi cabriofix, ale kupiłam używany i jest ok.

To pomyśl o takim lusterku:
    http://jezyk.redcart.pl/p/72/981/ab...odowe.html

My niedługo też będziemy musieli kupić, bo choć raczej w dwie osoby jeździmy, to czasem jednak jest tylko kierowca. A synek coraz starszy, za chwilę musimy kupić nowy fotelik (dziś kończy 9 miesięcy), przymocowany na stałe, więc takie lusterko się przyda.

A propos fotelika. Może poradzicie na jaki się przesiąść? Wiem, że maxi-cosi to marka, ale... Nie chcę płacić za metkę. Może polecacie innych producentów, którzy produkty nie odbiegają jakością od tych markowych?
    "Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie."
    MamaMartaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    20-06-2012 11:44
    Dla dziecka, które już siedzi polecam Maxi Cosi Tobi.
    Karolina BujanowskaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    23-06-2012 11:04
    My od pół roku jesteśmy posiadaczami fotelika CYBEX PALLAS. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Moja córka nie lubi za bardzo jakich kol wiek pasów czy szelek a ten fotelik posiada świetną nakładkę dzięki która nie duszą ją żadne pasy i idealnie ją chroni, posiada dużo wzmocnień i wypada bardzo dobrze w testach zderzeniowych. Cena fotelika to jakieś 850zł ale opłaca się bo jest to fotelik który dziecko będzie użytkować do dwunastu lat. Naprawdę polecam ten zakup
    Nadzia2011User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    25-06-2012 19:52
    My zakupiliśmy dla naszej Nadii fotelik z grupy 9-18 kg (zdarzają się dłuższe wyjazdy, a foteliki z tej grupy mają największy zakres regulacji oparcia do pozycji półleżącej). Nasz wybór po naprawdę długich poszukiwaniach padł na fotelik firmy Jane, model Exo. W testach ADAC wypada dobrze, poza tym istotne dla mnie jest, że nasze Dzidzi przemieszcza się z nami w solidnym, dobrze zabezpieczonym foteliku samochodowym. Mam na myśli system Isofix, pas top tether, nogę support leg, a także możliwość zabezpieczenia fotelika pasem 3punktowym.
    Zastanawialiśmy się także nad wyborem foteliku Cybex Pallas, o którym pisze p. Karolina. Byliśmy nawet z Malutką w sklepie, ale odnieśliśmy wrażenie, że gubi się w tym foteliku. Nie do końca podobał nam się system nakłądki na pas 3punktowy - zgodnie stwierdziliśmy, że Nadia może czuć się nieco skrępowana, szczególnie przy dłuższej trasie. Ponadto wspomniana nakładka była praktycznie na wysokości wzroku naszego Maluszka, co mogło ograniczać Jej pole manewru w oglądaniu świata
    Jednakże nie chcę zniechęcać do kupna Cybex'a. Jest to kwestia do indywidualnej oceny.
    W przypadku fotelików firmy Maxi Cosi nie zdecydowaliśmy się na te foteliki tylko i wyłącznie ze względu na cenę. Chcieliśmy mieć fotelik z Isofixem a do Maxi Cosi niestety trzeba zakupić osobno bazę co wiąże się z dodatkowym rzędu ok 400-500zł.
    W razie pytań chętnie pomogę jeśli będę potrafił

Pozdrawiam wszystkich rodziców.
    rossne_majaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    07-07-2012 17:29
    My zakupiliśmy fotelik 3 tygodnie temu dla naszej córy obecnie ma 13 miesięcy, wybraliśmy z zakresu 9-25 , Shell Plus KinderKraft zapłaciliśmy niecałe 300 zł łącznie z przesyłką polecam go jest regulacja oparcia na co zwracaliśmy uwage bo mała zazwyczaj zasypia w podrózy. pozdrawiam dziewczyny
    pendrzecUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    07-08-2014 08:49
    https://www.youtube.com/watch?v=-YT_Y71g_Zw

Diono Radian RXT

http://www.wereparentsblog.com/2013...eview.html
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    11-08-2014 16:31
    Dziewczyny a fotelik tzw wkładany - przenośny? Słyszałyście cos o tym?
    Mamy już jeden Rovera. Jest bardzo porządny ale nie kosztował mało. Nasz syn idzie do przedszkola i z przyczyn technicznych musimy dokupić drugi. Najlepiej taki który bez problemu się wkłada do samochodu i przypina pasami Dodam że syn ma 3 latka i waży ponad 18 kg .
    Co radzicie?
    Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!