Program Rossnę!

Forum Rossnę!

Do kiedy podawać dziecku wit. D?
Ostatni post 05-06-2013 15:49 przez m.jaksztas. 8 Odpowiedzi.
Printer Friendly
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Sortuj:
PoprzedniPoprzedni DalejDalej
Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!
Autor Wiadomości
a_kUser is Offline
Szkrabek
Szkrabek

--
03-01-2013 17:03
    Drogie mamy, do kiedy należy podawać dziecku witaminę D? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    06-01-2013 14:45
    Do ukonczenia przez dziecko 3 miesiąca życia. Tak doradził mi mój pediatra.
    Pozdrawiam serdecznie
    agnessylwiaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    08-01-2013 11:12
    witamine D podaje nadal. moj syn ma 2 latka. na czas slonecznego lata przestaje dawac a od pazdziernika znowu podaje tak, jak zalecil mi pediatra.
    a_kUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    08-01-2013 15:54
    Napisałam do pediatry z rossnę jako eksperta - trudno jest mi ocenić wiarygodność tej osoby, niemniej zamieszczę poniżej to co napisała:
    "Obecnie zmienily się zalecenia dotyczące podawania witaminy D3 Wiele obecnie prowadzonych badań wykazuje dramatycznie niskie jej poziomy nie tylko u dzieci ale i u doroslych W naszym klimacie od października do maja , gdy nie ma slońca nie odbywa sie synteza tej witaminy z prowitaminy w skórze Natomiast aktualnie uważa się że witamina D3 to nie tylko witamina odpowiedzialna za gospodarkę wapniowo- fosforowa ale także witamina chroniąca przed alergią nowotworami czy chorobami autoimmunologicznymi W związku z tym zaleca się aby dzieciom do 3-go roku życia utrzymać podaż 400 j witaminy D3 dziennie czyli 1 kaps twist off lub 1 kroplę Devicapu lub preparat wielowitaminowy np 5 kropli Cebionu multi.Można zawiesić podawanie vit D3 w okresie letnim w sloneczne dni kiedy odslaniamy przynajmniej rączki , nóżki i twarz dziecka Wtedy przebywanie na slońcu- (wystarczy ok15-30 minut ) powoduje syntezę skórną witaminy D3 w wystarczającej ilości."
    anowi866User is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    08-01-2013 16:46
    A to ciekawostki.... ja mam 1,5 roczną córkę i od dawna już nie podaję jej witaminy D...a pediara nie wspominała nam o takiej konieczności podawania tej wit. do ukończenia przez córkę 3-ego roku życia. Gdy teraz będziemy na wizycie koniecznie o to zapytamy
    Pozdrawiam
    niki72User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    11-01-2013 15:25
    Moja córka skończyła 14 miesięcy i nadal dostaje witaminę D. Nasz pediatra zalecił podawanie witaminy D codziennie, jeśli mleka modyfikowanego i przetworów mlecznych spożywa dziennie mniej niż 500 ml.
    Promyczek_9User is Offline
    Pociecha
    Pociecha

--
    12-01-2013 01:56
    A ja już sama nie wiem co myśleć, kiedyś w zastępstwie naszej pediatry przyjęła nas inna i pytałam czy podawać dodatkowo wit. D, bo synek przeszedł wtedy całkowicie na sztuczne mleko to powiedziała,że nie potrzeba ,bo to sztuczne już tę witaminę zawiera, z kolei na którejś wizycie jak już była nasza to pytałam znów, a ona mi odpowiedziała że jak najbardziej podawać jedną kapsułkę dodatkowo, bo jak on pije 3 razy to co to jest ( pije Nutramigen). No pił 3 razy po 210 ml a to dawało 630 ml tego mleka na dobę, a przecież kaszki też tę witaminę dodatkowo zawierają, to dając oprócz tego w kapsułce, która zawiera wystarczającą dzienną dawkę to nie będzie za dużo? Czy raczej tej witaminy nie grozi przedawkowanie?
    mantolkaUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    05-06-2013 15:26
    Ja ostatnio pytałam swoją pediatrę jak z witD w okresie letnim. Powiedziała, że przy taimk słońcu jakie mamy w Polsce i przy używaniu filtrów, należy dawać jakieś 5 razy w tygodniu.
    m.jaksztasUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    05-06-2013 15:49
    Ja daję synkowi [3lata] i córce{półtora roku] bioaron baby z wit D3 i kwasami omega3. Mój mały słabo wchłania witaminę D3, więc będzie ją dostawał przez cały okres szybkieko wzrostu[tzn do około 7roku},potem będzie miał badania i zobaczymy co dalej. Ale jak jest bardzo słonecznie wtedy robimy przerwę,tak nam kazała pediatra.
    Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!