Program Rossnę!

Forum Rossnę!

Jaki wybrać nocnik dla dziecka?
Ostatni post 16-11-2014 19:59 przez mama Zosieńki. 20 Odpowiedzi.
Printer Friendly
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Sortuj:
PoprzedniPoprzedni DalejDalej
Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!
Strona 1 z 212 > >>
Autor Wiadomości
anetaUser is Offline
Świeżynka
Świeżynka

--
09-12-2012 14:56
    Witam. Chciała bym zacząć uczyć moją 12 miesięczną córkę korzystania z nocnika ale nie wiem jaki wybrać - zwykły czy grający? A jeśli grający to jaki: przypominający zwykłą toaletę czy krzesełko? Nie chciała bym zrazić dziecka do nocniczka więc wolała bym dobrze wybrać. Jakie są Wasze doświadczenia z nauką siusiania dziecka? Jak przyzwyczajałyście dziecko do nocnika?
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    09-12-2012 18:59
    Witam

Wątek dotyczący nocnika już znajduje się na forum. Zapraszam do działu "Noworodek" .
    Można tam uzyskać informacje nie tylko dotyczące rodzaju ale także rady mam jak nauczyć maluszka korzystania z nocniczka

http://www.rossnet.pl/forum/tabid/4...fault.aspx

Pozdrawiam ciepło!
    atusia90User is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    23-12-2012 23:24
    witam,właśnie jesteśmy na etapie nauki siusiania do nocniczka.Zakupiliśmy nakładkę na wc i nocniki 2 szt.jeden grający a drugi zwykły.U nas wygląda to tak:nocnik grający Wiki traktuję jak zabawkę bo wie że gra więc by chciała aby ta pozytywka ciągle grała i nie skupia uwagi na siusianiu.Ze zwykłym nocnikiem jest tak że jak ją sadzam na niego to mała się śmieje i traktuje to jako zabawę.Z nakładką jest już lepiej sama ja nakłada na wc i chce sama na nią siadać,ale wiadomo samej jej ciężko,a nie chce by ktoś jej pomagał żeby ją posadzić i raz jej nóżka wpadła do wc...i się śmiała oczywiście mamy ja na oku gdy ona tak chce sama,sama.W podsumowaniu dodam tyle że raczej po świętach udaję się do sklepu po zakup majteczek do nauki siusiania-mam nadzieję że tym sposobem się szybko nauczy ma 21 miesięcy więc najwyższa pora by przestała siusiać w pampersa;-)))))
    echyl2012User is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    15-09-2013 00:27
    Witam ja kupiłam dla naszego synka nocniczek firmy BIG taki z kierownicą i wyciąganą wkładką ułatwiającą wylewanie siusiu ale trafiłam w IKEI na podobny nocniczek z wyciąganym środkiem, kupiłam go siostrzenicy i powiem że nie dość że jest 3 razy tańszy to jest baaardzo fajny i poręczny. Cena mojego 69zł a ikejowskiego chyba 19,99 jak dobrze pamiętam. Polecam!
    jowitka76pdmUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    15-09-2013 19:07
    a u nas zwykły standardowy ale ciocia kupiła drugi grający ale była tak denerwujący że mąż wyciągną baterie a Martynka 3lata sika na niego bez problemu a na ten drugi Marysia 16miesięcy zaczęła siadać
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    17-09-2013 22:54
    Ja także wybrałam zwykły nocniczek bez tzw. urozmaiceń. Wydaje mi się że synka rozpraszałyby melodyjki i inne gadżety. Na razie uczy się wołać siusiu i czasem już mu się udaje załatwić do nocniczka.
    Mamusia_PiotrusiaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    10-12-2013 21:00
    My mieliśmy taki wypasiony grający Fisher Price, ale synek głównie wkładał do niego...nogę, oczywiście żeby wywołać granie. Do Dziadków kupiłam taki lepszy (może po prostu droższy) bez udziwnień, tylko antypoślizgowy, ale osłona na siusiaka nie spełniała swojego zadania, potem kupiłam najtańszy z Ikei i jestem bardzo zadowolona Polecam też nakładkę na sedes dla większego dziecka.
    atusia90User is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    10-12-2013 23:07
    witam,nasza niunia robi siusiu od 3 mies.regularnie na sedes .Mamy z nią ubaw bo nie chce czasami nakładki tylko sama chce siadać na sedes ale...podnosi się na rączkach i robi fontannę na posadzkę;-) Jeśli jej dam nakładke to też kombinuje w sumie na nocniku ja najbardziej wolę ale...wkłada rączkę do swojego siusiu.Tego nocniczka fisher price nie kupowałam i nie żałuję bo wiem jakby było-bawiła by się nim zapewnie;-)Myślę że te jej wygłupy miną.Najważniejsze że się oduczyła pieluch,załapała to w 3 dni w dodatku chora bidulka była.

pozdrawiam ciepło;-))))))
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    10-12-2013 23:52
    Od kiedy stosujecie nakladkę na sedes? Chodzi mi o wiek malucha.
    m.jaksztasUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    11-12-2013 09:41
    Cześć Patmamo, nakładkę mam odkąd maluchy zaczęły same siadać, jak zaczęły dobrze chodzić dokupiłam schodek antypoślizgowy,żeby same mogły usiąść na sedes. Teraz idą same do łazienki lub na nocnik i tylko wołają, żeby im pupę wytrzeć.
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    11-12-2013 17:13
    m.jaksztas...tylko pozazdrościć sytuacji
    Zakupię więc taką nakladkę , bo może do będzie sposób by zachęcić synka do samodzielnego załatwiania
    Pozdrawiam ciepło
    atusia90User is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    11-12-2013 18:34
    Patmamo,jak uczyłam córcię załatwiania się na sedes to kupiłam cały zestaw:nakładka nocniczek i schodek.Podczas nauki kładłam nakładke na sedes.Tak jak wspomniałam wcześniej mała już się załatwia na sedes lub nocnik od 3 mies.miała wtedy 2,5 roczku;-)Szczerze mówiąc dobrze że robi grubszą sprawę na sedesie bo tyle łatwiej hihi czyszczenie nocniczka po grubszej sprawie mam z głowy;-))))))
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    15-12-2013 01:52
    Walka trwa Kupiłam jeszcze jeden nocnik, tak żeby był zawsze jeden w pokoju.I już widzę pewien progres. Synek co prawda siadać nie chce ale siusia na stojąco jak mu ten nocniczek podkładam. Niestety wciąż się denerwuje i protestuje bardzo...
    Nakładki jeszcze brak ale mam zamiar zakupić w ciągu najbliższych dni
    ANNAgUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    26-12-2013 23:00
    my "zainwestowaliśmy" dla obecnego 4 latka w zwykły taki za 7 zł i dla drugiego pora kupić najzwyklejszy na świecie ;P
    terimamaUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    27-12-2013 16:32
    mam najzwyklejszy nocnik ozdobiony kaczuszką. Moja córeczka nie zwraca uwagi na kształt ani obrazki. Ze względu na doświadczenia ze starszymi dziećmi ,że im później tym gorzej , sadzam najmłodszą córkę już od 8 miesiąca i od początku załapała o co chodzi. Jeszcze sama nie woła bo jest za mała ale już wiem że i z tym nie będzie problemu :-) Radzę więc zacząć jak najwcześniej a jaki to będzie nocnik nie będzie miało znaczenia :-)
    PatmamaUser is Offline
    Ekspert
    Ekspert

--
    02-01-2014 22:39
    Ja także polecam zwykly nocnik. Jedyne co zauważłam to że są różnice w wilekości i szczupłości nocniczka. Warto to sprawdzić wcześniej tak, by dziecku bylo wygodnie.
    mama ZosieńkiUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    05-11-2014 01:27
    Jestem podobnego zdania, że najlepiej swoje funkcje spełni najprostszy nocnik, bez klapy, czy jakichkolwiek rysunków, w dodatku trzymany w łazience, używany tylko w określonym celu. Inaczej staje się krzesełkiem/ podstawką/pudełeczkiem do trzymania skarbów/zabawką do rozbrojenia na mniejsze elementy (tak na moją córkę działa klapa). A korzystać z niego nadal nie ma przekonania. Więc w jakim celu produkowane są te ozdobniki? Czy na Wasze dzieci takie elementy, jak wymieniłam, działają zachęcająco?
    Pozdrawiam
    lililiankaUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    05-11-2014 18:41
    Mój synek ma najzwyklejszy nocnik w kształcie samochodu. Sadzam go od 6 miesiąca życia, jeszcze nie wola bo jest za mały, ale wie do czego jest nocnik i załatwia tam swoje potrzeby, nie zawsze i nadal ma pieluchę. Zanim posadziłam go po raz pierwszy przez kilka dni nocnik stał, mógł się nim pobawić, obejrzeć ze wszystkich stron i po prostu oswoić.
    mama ZosieńkiUser is Offline
    Świeżynka
    Świeżynka

--
    06-11-2014 01:26
    Kolejny głos w sprawie za tym, żeby jak najszybciej zacząć przyzwyczajać dziecko do nocnika jaki by on nie był. Czyżby kluczem było jak najwcześniejsze sadzanie dziecka? Dla mnie jesteś mistrzem, moja córka ma 20 miesięcy i tyle się o poranku nagadam i nadal nie rozumie o co mi chodzi
    lililiankaUser is Offline
    Szkrabek
    Szkrabek

--
    16-11-2014 19:03
    nie wiem czy kwestia sadzania jak najwcześniej czy raczej mojej determinacji i systematyczności. Miał taki okres, że za żadne skarby nie chciał siedzieć, uciekał, płakał i o siusiu na nocnik nie było mowy. ale uparcie go sadzałam, chociaż na krótko. dziś też nie zawsze zrobi na nocnik, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. mam nadzieje, że niedługo zacznie wołać i pieluchy sie pozbędziemy
    Aby dołączyć do dyskusji musisz być w Programie Rossnę!
    Strona 1 z 212 > >>