To już 7. edycja dorocznej charytatywnej akcji "Kup Misia". Misiaki czekają na Ciebie i na swoich nowych opiekunów:).

W tym roku mamy cztery niezwykłe misie – Zosię, Julię, Misię oraz Czesia. 


Tym razem, stroje dla naszych misiów specjalnie zaprojektowali najwięksi: Teresa Rosati, Dom Mody La Mania, Maciej Zień oraz Tomasz Ossoliński.


Misie można kupić od 6 grudnia w drogeriach Rossmann oraz na allegro.pl. Do sprzedaży trafia właśnie aż 100 tysięcy misiaków. Każdy kosztuje jedyne 50 zł. Dochód z ich sprzedaży, jak zawsze zostanie przekazany Fundacji TVN ,,Nie jesteś sam’’ na leczenie i rehabilitację ciężko chorych dzieci.

ZAPRASZAMY DO DROGERII ROSSMANN:)

Współpracę z Fundacją TVN "nie jesteś sam" rozpoczęliśmy w 2008 przy okazji organizowania Festiwalów SKARBY URODY(8 miast, 16 wydarzeń), kiedy to dzięki zaangażowaniu pracowników naszych sklepów w sprzedaż biletów wstępu na imprezy, będących jednocześnie cegiełkami, przekazaliśmy na rzecz wspomnianej fundacji kwotę 1 371 005 złotych.

Podczas symbolicznego przekazywania czeku, na antenie TVN Prezes Marek Maruszak zadeklarował też współpracę z Fundacją w przyszłości. Bożena Walter podkreśliła, że jest to największa kwota jaką jednorazowo otrzymała Fundacja podczas swojej 7 letniej działalności.

Celem wszystkich akcji organizowanych przez drogerie Rossmann wspólnie z TVN jest wsparcie najbardziej potrzebujących poprzez wymierną pomoc finansową oraz włączanie się w kampanie społeczne, co jest zgodne z naszą misją, w myśl której, jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. 
W 2009 roku po raz pierwszy włączyliśmy się w organizację akcji KUP MISIA.

Rok wcześniej do sprzedaży trafiło 7 000 sztuk. Wspólnie z naszymi partnerami TVN i Allegro zdecydowaliśmy o próbie zaspokojenia apetytów wszystkich misiowych przyjaciół i przygotowaniu 100 000 sztuk.

Wyprodukowanych zostało 5 rodzajów po 20 000 sztuk (Fruzia, Zuzia, Miecia, Fredzio, Zyzio) oraz 5 sztuk ich stusześćdziesięciocentymetrowych odpowiedników, które zostały zlicytowane na specjalnej aukcji w serwisie Allegro.

Z przeznaczonych dla nas 50 000 sprzedaliśmy 45 659 sztuk misiów. Pozostałe zostały przekazane w upominku z okazji Dnia Dziecka małym podopiecznym 'Integracyjnego Ośrodka Leczeń i Rehabilitacji im. Jana Pawła II' (fundacja księdza Piotra Turka). Na rzecz Fundacji przekazaliśmy 911 171 złotych!

W 2010 roku do sprzedaży w naszych sklepach trafiło 53 000 misiaków, wymyślonych i zaprojektowanych przez dzieci. Były to Pik Plik, Truskawek, Mysia Pysia, Kasia i Mila - wszystkie w cenie 50 złotych. Sprzedaliśmy 40 494 sztuki misiaków. Pozostałe zostały przekazane potrzebującym dzieciom. Na konto Fundacji trafiło 800 000 złotych.

W 2011 w 6 edycji mieliśmy 4 misiaki Rudolf, Wincenty, Klara, Laura w cenie 50 złotych każdy; ubranka projektu Macieja Zienia; dochód na remont Oddziału Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka.
Do sklepów trafiło 50 000 misiów, z czego sprzedaliśmy rekordową ilość 47 990 sztuk. Konto Fundacji zasililiśmy kwotą 820 000 złotych.Oceń artykuł:
Działy: Czas relaksu - Wokół nas, Dobro czyń - Ludzie,